טיפים לנישואים חזקים

טיפים לנישואים חזקים

4 צעדים לנישואים חזקים ומאושרים

כיום, נישואים מתמשכים הופכים ליותר ויותר נדירים; כ-50 אחוז מהנישואים החילוניים מסתיימים בגירושים. אף על פי שאף אחד לא צריך לסבול ממערכת יחסים פוגענית או כואבת, נישואים עמידים הופכים ליותר ויותר נדירים, וגירושים לעולם לא היו צריכים להיות הפתרון לכל בעיות הזוגיות. להיפך, בחברה שבאמת מעריכה נישואים, מוסדות ויחידים עושים מאמצים רבים כדי לתמוך בזוגות נשואים, מתוך הבנה כי בריתות חזקות מספקות הן למבוגרים והן לילדים את היציבות הרגשית והפיזית הנחוצה כל כך לרווחה.

ואכן, מאז ומעולם ייחסו יהודים חשיבות רבה לחיי נישואין ומשפחה, כשהם חיים בקהילות התומכות, מעודדות ומקלות באופן פעיל על יצירת "בתים נאמנים" המהווים יחד עם אחד. במידה רבה, זוגות יהודים מסורתיים עדיין מצליחים - למרות הרקע המאתגר של תרבות שאינה תומכת בהם - להצליח בנישואיהם. זה לא בגלל שנישואים קלים יותר מאנשים אחרים - זה לא. במקום זאת, הסיבה לכך היא שהמחויבות שלהם למוסד - ההכרה שלהם ביתרונות הרוחניים, החברתיים, הרגשיים והפיזיים שלו - נותנת להם את הדחף הדרושים להם כדי להתגבר על הקשיים הבלתי נמנעים.

ללא קשר לאיזה זרם ביהדות (חרדים, דתיים לאומיים, דתיים מודרניים, מסורתיים ואף חילונים) אתם שייכים אם אתם רוצים ומוכנים לשפר את הנישואים העתידיים שלכם, הנה ארבע נקודות מעשיות שיכולות לעזור לנישואיכם לשרוד ולשגשג:

1. קבלה והכרת תודה

שמירה על איחוד בריא לכל החיים דורשת קבלה, חמלה, סליחה והכרת תודה. כן, צריך לעבוד על שינוי חיובי, אבל צריך גם לדעת מתי לשחרר בעיה, מתי לשחרר את המאבק והרצון לשלוט ולקבל את מה שיש. לאורך הדרך, עליך לקבל את רגשות האכזבה שלך. במקום להתמקד במה שחסר, זה יעזור לך לחשוב מחדש על מה שיש לך כדי להעריך את זה יותר. הגרביים של בן הזוג על הרצפה הן הוכחה בטוחה לכך שיש לך באמת בן זוג; במקום להיות דלק לקרב, זה יכול להיות תזכורת לברכות ומזל טוב.

2. הבנה וקבלה של המין השני

כן, כאן אצייר בתנועות רחבות. תמיד יהיו חריגים רבים, אבל יש הבדלים מגדריים מסוימים שכדאי לשים לב אליהם.

לגברים יש לרוב רשימה קצרה יותר של תלונות מאשר לנשותיהם. בעיקרון, גברים רק רוצים שהנשים שלהם יהיו מאושרות. הם רוצים להרגיש שמכבדים ומעריצים את נשותיהם - הרבה מעבר לשנת הנישואים הראשונה. הם זקוקים לנשותיהם כדי להביע הערכה וחום. כשנשים קרות, ביקורתיות ואומללות, גברים מרגישים כישלונות ומתחילים להתרחק. גברים רגישים לדחייה הרבה יותר מכפי שנשותיהם נראות, מכיוון שלעתים קרובות הם לא יכולים לבטא את רגשותיהם במילים. במקום זאת, הם עשויים לבלות פחות זמן בבית ולדבר פחות. או שהם עשויים להיות יותר תוקפניים ועצבניים. יש הבדלים מגדריים מסוימים שצריך להיות מודעים אליהם.

נשים נוטות להתחיל בחמודות, אבל אז, דרך תסכול, טינה וויתורים אינסופיים, מגלות שיש להן מעט חשק ואנרגיה לאסטרטגיות זוגיות עקיפות. אז הם מתחילים לבצע התקפות מהירות וישירות, להגיע ישר לעניין מבלי לבזבז זמן על אסטרטגיה או ריכוך התקשורת שלהם. או, אם זה נכשל, הם נופלים לדיכאון שקט וכועס.

כדי לשבור את דפוס ההתקפה/נסיגה הזה, חשוב לראות בנישואים לא מצב של ניצחון-הפסיד אלא כמצב של ניצחון-ניצחון (או הפסד-הפסד). למשל, אמנם זה נכון שרוב הגברים לא יחפשו בבית ופשוט יקבעו מה צריך לעשות, אבל רובם בהחלט יהיו מוכנים לעזור אם פשוט יתבקשו לעשות זאת. במקום להתרעם על כך שהוא רק "עוזר", האישה יכולה לקחת על עצמה את תפקיד "קברניט הספינה" בניהול משק הבית ולהאציל משימות לבן זוגה לחיים טוב הלב. אפילו יותר טוב, הכינו רשימה של תחומי אחריות וחלקו אותם בין כל המשפחה, תוך שינוי אחריות מעת לעת כדי לא להיתקע באף עבודה אחת.

3. תקשורת

זה נראה מדהים לחלוטין כשאנשים אומרים שהם כמעט ויתרו על הניסיון לקיים נישואים טובים ובמקום זאת התמקדו בגידול ילדיהם. לצורך העניין, מערכת היחסים שלך עם בן זוגך עדיפה על מערכת היחסים שלך עם ילדיך. ילדים הם יותר תפיסתיים ממה שאתה חושב, והם לומדים כיצד להתנהג על ידי התבוננות בך ובבן זוגך באינטראקציה זה עם זה.

החדשות הטובות הן ששיטות הורות טובות הן באמת רק אסטרטגיות תקשורת נהדרות. לכן, אם תנסו לשבח את ילדיכם בנדיבות, עשו את אותו הדבר עבור בן הזוג שלכם. אם אתם מצמצמים תיקונים, ביקורת ותלונות עם ילדיכם, עשו את אותו הדבר עם שותפכם לחיים. אם אתה משתמש ב"נקודות לימוד" כדי להעביר נקודות חשובות לילדים שלך, אז לעולם אל תנהל משא ומתן עם בן/בת הזוג שלך כשאתה כועס. אם אתם מנסים לגלות עניין והבנה כאשר ילדיכם מדברים, עשו את אותו הדבר עם בן הזוג שלכם. זה לא אומר שבן הזוג שלך הוא עוד "תינוק", פשוט יישמו את כישורי התקשורת שכבר פיתחתם.

4. סיפוק הצרכים שלך

אתה אחראי על איכות חייך, לא בן/בת הזוג שלך. בואו נשקיע מספיק בעצמנו כדי להצטיין בלימוד טכניקות חזקות לניהול מתח, טיפוח מעגל של קשרים אישיים בריאים, מציאת עבודה משמעותית ומספקת, פעילות גופנית, למידה, צמיחה רגשית, השתתפות בחברה וכדומה. ככל שתוכלו להפוך את חייכם למוצלחים יותר, כך יהיה לכם קל יותר ליהנות מנישואיכם כמתנה הנפלאה שהם צריכים להיות.

מכיוון שאנו מאמינים שנישואים הם מטבעם בעלי ערך, הכרחיים, בריאים ומועילים לכולם, בואו נשקיע בהם מספיק אנרגיה כדי להצליח בהם. זו תמיד הייתה הדרך היהודית, וכל כך הרבה מאיתנו וילדינו קטפו את הפירות של החיבוק הבטוח של חיי המשפחה.