שידוכים והכרויות לבעלי תשובה

שידוכים והכרויות לבעלי תשובה

האתגר של בעל התשובה בשידוכים ובהכרויות

לפני זמן מה חזרת לתשובה ונראה לך שהגיע הזמן לשידוך, הזמן לפגוש מישהי ולבנות איתה את חייך? בתור בעל תשובה זה לא קל. יש כל כך הרבה שאלות הן על השידוכים והכרויות והן על מה שקורה אחרי. הדבר הזה שנקרא נישואים. רבים מאיתנו מגיעים מחוסר ודאות ומנסים לבנות דרך התורה איזושהי הבנה של אמת ומוסר. בשלב מסוים אתה מרגיש מספיק נוח בכדי לחפש מישהי לבנות איתה את המשפחה. לאן הולכים משם? האם יש לך רשת שאתה יכול לסמוך עליה? האם אנשי הקשר החדשים שלך בעולם התורה מכירים אותך מספיק טוב כדי להמליץ​עלילך? לרוב בעלי התשובה כנראה שלא. ואתה בטוח לא יכול לשאול את ההורים שלך או את החברים ה"ותיקים" שלך.

בנוסף, המניעים של בעל תשובה להפוך לדתי עשויים להשפיע גם על השתלבותו בקהילה. הסיבות הבריאותיות להפיכתו לדתי כוללות רצון להתחבר עמוק למורשת האדם, מציאת משמעות ביהדות, כמיהה להנהיג ולגדל ילדים בעלי אורח חיים דתי ודחף לחיות חיים על פי אמיתות התורה. סיבות לא בריאות כוללות בריחה ממצב משפחתי לא מתפקד, כמיהה להתגבר על חוסר יציבות רגשית באמצעות הדת, ואמונה שהקהילה האורתודוקסית מספקת אוטופיה. ככל שאדם נכנס ליידישקייט בריא יותר, כך הוא יוכל להתמודד טוב יותר עם הדרישות של חיים דתיים.

האתגר של בעלי התשובה בשידוכים ובהכרויות הוא תהליך מורכב ורגשי. לאחר שהם בחרו לעשות תשובה ולהתחייב לדרך חיים דתית, הם עשויים להרגיש את הצורך למצוא בני זוג שיתאימו לערכיהם הדתיים, החברתיים והאישיים. ההתנהגות והציפיות החברתיות בקהילה הדתית משפיעות על השידוכים וההכרויות, מה שיכול להוסיף לאתגרים הכלליים.

בעלי התשובה שחזרו לדת מסיבה או אחרת, עשויים לחוות חוסר ודאות גם בנוגע למהלך ההכרויות והנישואין. הם יכולים להרגיש מתוך חוויות עברם שקושרות לתחושות של ביטחון עצמי, הצלחה בנישואין קודמים או אפילו רגשות של פחד מהעתיד.

המעבר מהפסקת השידוכים להכנת החופה הוא מעבר דרמטי ומשמעותי. התמיכה בתהליך הזה יכולה להגיע מקרובים, ממנהיגי הקהילה או מרבים דתיים. כמו כן, גם הבנתם של האתגרים שמתחייבים כשבני זוג חדשים משתלבים בחברה דתית, תוך התחשבות במטרות האישיות של הזוג המחדש.

השימור וההתחברות לקהילה הדתית הם נושאים חשובים. בני זוג בעלי תשובה עשויים למצוא את עצמם באתגרים כאשר הם צריכים להקנות ערכים, רגילויות ותרבויות חדשות. הם עשויים להתמודד עם הבניית יחסים עם אנשים מעולם הדתי, אשר עשויים להיות שונים בהרבה מאנשים בעולם החילוני שבו התנהלו קודם לכן.

המניעים של בעלי תשובה להחזיר לדת, כמו גם הדרך בה הם חיים חיים דתיים, משפיעים על הדרך שבה הם מתחברים לקהילה הדתית. הם יכולים למצוא את עצמם חופשיים למצוא את הדרך המתאימה ביותר עבורם להתמודד עם האתגרים המקשים עליהם.

חשוב להכיר בכך שהחלטתו של אדם להיות דתי באה בהקשר של הרקע, החוזקות והחולשות שלו. בסופו של דבר, המטרה של להיות דתי היא להיות כבוד ה', תוך שימוש באישיותו ובזהותו של האדם כדי להפוך לאדם בריא ושלם המחויב לתורה. אינטגרציה פירושה שימוש בכל הווייתו של האדם, חוויות העבר והכל, כדי להיות חבר בקהילה האורתודוקסית. דווקא הרקע של בעל תשובה, הגנים וחוויות החיים שלו, מאפשרים לו לשנות מסלול ולחיות חיים במרכז אלוקים. אינטגרציה פירושה להשתלב כמו חתיכת פאזל, לא להתמוסס בכור היתוך. היא מכירה בכך שעד לרגע זה, אדם בנה אולם התעמלות, אבל כשהיסוד הזה שלם, הוא החליט לבנות ספרייה.

אינטגרציה היא ריצה למרחקים ארוכים, לא ספרינט, המטרה היא לשמור על מחויבותו לתורה ולמצוות. לקחת על עצמו כל חומה מיד ולצפות שההתרגשות תימשך לנצח זה לא ריאלי. המשך מסלול יציב פירושו הכרה בשפל והגלים הטבעיים שמגיעים עם עונות החיים. בעלי תשובה לא צריכים להרגיש כישלונות אם השמחה הראשונית של היהדות תפוג. ייתכן שירח הדבש פשוט חלף, ועכשיו בעל התשובה נמצא בו לטווח הארוך. ספרינט מוביל לשחיקה; שמירה על היידישקייט היא מסע לכל החיים עם הרבה עליות ומורדות לאורך הדרך. אף אחד אף פעם לא באמת מגיע.

ככל שבעל תשובה משולב יותר, באמצעות לבוש, שפה ותרגול, כך פחות ברור שהוא או היא "חבר חדש", מה שיכול לעזור לאפשר לבעל התשובה להתמזג בקהילה ולהרגיש פחות. בחוץ. עם זאת, השתלבות אינה רק התאמה. היא חיונית לתפקוד המשפחה בחברה שאומצה לאחרונה. ילדים יכולים להעריך את הרקע הייחודי של הוריהם, אך בסופו של דבר צריכים להרגיש בטוחים בסביבתם כדי להתרועע באופן הולם. יתר על כן, החינוך שמקבלים ילדי בעלי תשובה בבית הספר הוא חזק רק כמו הגיבוי שהוא מקבל בבית. בחירת בית הספר הנכון ולוודא שההורים יכולים לתמוך במשימתו של בית הספר חיוני במיוחד לבעלי תשובה.

בעלי תשובה רבים אינם רוצים שלט על הגב ואינם רוצים לספר תמיד את סיפורם. אבל לרבים יש סיפור לספר והם חייבים לספר אותו. באמצעות אינטראקציות עם בעלי תשובה ולימוד הסיפורים על מה שהניע אותם להיות שומרי מצוות, העולם הנבוך הופך להיות יותר השראה, מוטיבציה יותר ומעריך יותר. לראות דגמים אחרים של אבודס השם מעשיר את שלנו. אנו רואים אנשים שוויתרו על כל כך הרבה כדי לבחור ביהדות שומרת מצוות ואנחנו יותר מעריכים את מה שכן.

למרבה הצער, רבים מדי נתקעים ב"למצוא את האחת" ומאבדים מיקוד במה שהם מנסים להשיג. למעשה, הם לא מנסים להשיג שום דבר - הם מנסים למצוא מישהי שהם יכולים לצמוח איתה. נישואים אינם על לקיים, אלא על לתת למישהו אחר. ועם זה באים אתגרים עצומים וצמיחה. יינתן לך מישהו שונה ממך במהותו (לא משנה כמה אתה חושב שאתה דומה כשאתה מתארס), והיא וגם אתה יידחקו לגבולות שלך. זו המציאות. היופי הוא שכבעל תשובה אנחנו מחפשים צמיחה, אנחנו מחפשים משהו אמיתי. זוהי התמצית של זה והתורה היא מרכיב חיוני לתת לך את ההנחיות כיצד לעשות זאת. כמו הצמיחה האישית שכבר עשית, זה גם מאתגר וגם מתגמל. כעת מדובר בהכנסת מישהו אחר למשוואה, עם ההרגלים, ההיסטוריה, המשפחה והמטרות שלו.

אם אתה מוכן לקחת על עצמך את כל זה, MeetMazal.co.il יעזור לך מאוד. הצוות המסור של אתר ההכרויות שלנו שואף להקל על חייך בכך שהוא עוזר לך למצוא את האדם הנכון.

לפני זמן מה חזרת לתשובה ונראה לך שהגיע הזמן לשידוך, הזמן לפגוש מישהי ולבנות איתה את חייך? בתור בעל תשובה זה לא קל.